Porady \ Jak odmienić swój balkon?

Jak odmienić swój balkon?

Przeglądasz zdjęcia w Internecie przepięknych Balkonów. Nawet te małe wydają się świetnie zaaranżowane i przyjemne. Zastanawiasz się jak przedłużyć swoje mieszkanie i stworzyć przyjemne miejsce do odpoczynku.

Co najczęściej nam w tym przeszkadza?
BRUD. Po pierwsze sprzątanie, po zimie nawet te piękne balkony wymagają odświeżenia. Wyrzucamy stare rośliny, jeżeli nie zrobiliśmy tego na jesień.
CHAOS. Na Waszym balkonie znajduje się mnóstwo donic, a każda z „innej parafii”. Zbyt duża ich ilość w różnym stylu sprawia wrażenie bałaganu. Dlatego koniecznie zdecydujmy się na jeden rodzaj donic, resztę bez sentymentu wyrzućmy! Jeżeli lubicie częste zmiany, te niepotrzebne schowajcie do piwnicy lub garażu, za jakiś czas będziecie mogli je wyciągnąć i zmienić aranżację.
ZA DROGO. Wybieramy różne rośliny, wciąż więcej i więcej. Dokupujemy, a ciągle wydaje się, że jest ich za mało. Zaplanujmy, co dokładnie ma się znaleźć na naszym Balkonie. Dobrym rozwiązaniem są rośliny wielosezonowe, które każdego roku będą cieszyły nowymi pędami. Dobry plan to zawsze podstawa, skonsultujmy się ze specjalistą, doradzi, jakie rośliny wybrać. W kolejnych sezonach do roślin wieloletnich możemy dokupować kilka roślin sezonowych kwitnących. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy.
BRAK CZASU. Jeździmy po centrach ogrodniczych, nie wiemy, co wybrać. Znów nic nie kupiliśmy. Kolejny wyjazd na darmo, a za tydzień w weekend na pewno nie będzie czasu. Mija kolejny tydzień, miesiąc. Zaskakuje nas czerwiec, lipiec i stwierdzamy, że już nie warto nic sadzić. Skorzystajmy z firm specjalizujących się obsadzaniem balkonów. Zaproponują kilka projektów, przywiozą rośliny, posadzą. Zaoszczędzisz czas, bowiem dzisiaj większość spraw załatwisz przez Internet.
BRAK POMYSŁU. Jest duży wybór na rynku, wręcz ogromny. No właśnie i co wybrać? Wszystko nam się podoba. Chcemy wszystko mieć i najlepiej dużo. Wybieramy i kalkulujemy. Tym oto sposobem szybko wracamy do punktu numer 3 czyli ZA DROGO! Spokojnie znów odeślemy Was do rad specjalistów. Nie bójmy się korzystać z rad osób, które naprawdę się na tym znają. Dobiorą stylowe i nowoczesne donice, konkretne rośliny, a nawet dodatki.

Mapa strony
Bliss Design Elho Lechuza