Porady \ Jakie kwiaty na Balkon?

Część  I 
Balkon północny i wschodni

Na balkonach północnych możemy uprawiać gatunki kwitnące, lecz uwaga, mniejsze natężenie światła spowoduje, że kwiatów będzie mniej. Dlatego najlepiej zdecydować się na gatunki, które w zacienionych miejscach czują się najlepiej. Zaletą takiego usytuowania balkonu jest natomiast to, że latem temperatura jest bardziej wyrównana i nie trzeba się obawiać, że ziemia w skrzynkach i donicach przegrzeje się uszkadzając przy tym korzenie.
Gatunki polecane na północny balkon to m.in. Begonia bulwiasta, Lobelię przylądkową, Niecierpek Walleriana, Niecierpek nowogwinejski, Żeniszek meksykański, Tytoń oskrzydlony.
Jeżeli chodzi o rośliny wieloletnie polecane są:  niskie byliny, krzewiny np. Barwinek pospolity, Rumianek japoński, Golteria pełzająca, Pierwiosnek japoński, Jasnota plamista, Fuksje w różnych odmianach. Przypominamy, że przy uprawie roślin wieloletnich na balkonie należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ich przed mrozem.
Godnym polecenia pnączem jest Wiciokrzew japoński, a szczególnie odmiana 'Aureoreticulata' posiadjąca białoróżowe, pachnące kwiaty. Główną zaletą są błyszczące liście oraz długie i obfite kwitnienie. Wiciokrzew szybko się rozrasta i potrzebuje solidnych podpór.
Inne pnącze nadające się na osłonę balkonu, to Bluszcz pospolity - odmiana 'Arborescens'. Jest to roślina długowieczna, całkowicie zimozielona, ozdobna z liści.
 
Mapa strony
Bliss Design Lechuza Elho